Strona główna
Od redakcji
Galeria foto
Narodowy Dzień Życia 2015

Galeria foto
Multimedia
Konkurs
pro-life
Newsletter
Wydarzenia
Książka Realitas
Realna Polska
Realny świat
Felieton Króla
Światoogląd
Dorzeczna mowa
Święci w dziejach
Kontakt
Archiwum
Mecenasi
RSS
Realitas.pl na Facebooku®

Od redakcji
RB 2010-07-28

Pół roku Realitas.pl

Pół roku temu, we wspomnienie św. Tomasza z Akwinu 28 stycznia wystartował wortal społeczno-polityczny Realitas.pl. Przez ten czas 10 autorów opublikowało na nim około 100 artykułów. Niektóre z nich powstały specjalnie dla wortalu, liczne miały na nim swoją internetową premierę. Realtas.pl miał przez ten czas tysiące odsłon, setki czytelników, stał się przyczyną wielu dyskusji na forach internetowych. Kilkadziesiąt osób ściśle związało się z naszym narzędziem komunikacji poprzez newsletteer, RSS i profil na Facebooku. Nasze skromne przedsięwzięcie zostało zauważone w niektórych mediach ogólnopolskich.

Skupiając uwagę wielu osób Realitas.pl mógł im przybliżyć przedsięwzięcia, którym patronował: sesję o Żołnierzach Wyklętych i Świdnickie Spotkania z Kulturą o ojcu Krąpcu. Towarzyszyliśmy naszym czytelnikom w dniach żałoby narodowej i podczas beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Obecnie prezentujemy niedostępne szerszemu czytelnikowi opracowania naukowe, które ukazały się w Zeszytach Społecznych KIK.

W lipcu, w ciągu niecałych dwóch tygodni 100 osób polubiło stworzoną przez naszą redakcję stronę o. Mieczysława Alberta Krąpca (1921-2008) na Facebooku®. Ten fakt oraz wszystkie wcześniej wymienione, świadczące o życzliwym odbiorze przez Państwa naszej pracy, przyjmujemy jako zobowiązanie do dalszych wysiłków. Ich cel jest niezmienny od początku: O ludzką politykę!

Radosław Brzózka
redaktor@realitas.pl